مطالب و ویدیوها صرفا نظرات مصاحبه شوندگان می باشد و تهران سربلند مسئولیتی برعهده ندارد.

سلیمی آخرین نشان تکواندو را به نقره ای در آورد/ پایان کار تکواندو با 8 مدال رنگارنگ

صفحه اصلی > اسلایدر ویژه و تکواندو : سلیمی آخرین نشان تکواندو را به نقره ای در آورد/ پایان کار تکواندو با 8 مدال رنگارنگ
در روز پایانی نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو، آرین سلیمی موفق به کسب نشان نقره شد.

سلیمی آخرین نشان تکواندو را به نقره ای در آورد/ پایان کار تکواندو با 8 مدال رنگارنگ

در روز پایانی نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو، آرین سلیمی موفق به کسب نشان نقره شد.

تهران سربلند _ روز پنجم و پایانی رقابت های تکواندو نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو، امروز پنجشنبه ششم مهرماه در «سالن لیان» و در اوزان 67+ کیلوگرم بانوان و 80+ کیلوگرم آقایان برگزار شد و نهایتا یک نشان نقره توسط آرین سلیمی به دست آمد.

آرین سلیمی در گروه آقایان و در وزن 80+ کیلوگرم ابتدا با «ساموئل موریسون» از فیلیپین مواجه شد و توانست 2 بر صفر پیروز شود. سلیمی در دیدار بعدی «اناس صادق» از اردن را با همین نتیجه از پیش رو برداشت . وی در مرحله نیمه نهایی مقابل «لی منگ» از چین تایپه پیکار کرد و برابر این حریف 2 بر صفر پیروز شد. سلیمی در فینال برابر «سونگ ژائوژیانگ» از چین  به روی شیاپ چانگ  رفت و در یک مبارزه ای تماشایی 2 بر یک در راند شماری نتیجه را واگذار و به نشان نقره بسنده کرد.
در گروه بانوان و در وزن 67+ کیلوگرم، آناهیتا توکلی ابتدا با «آلورا» از فیلیپین دیدارکرد و 2 بر صفر به پیروزی رسید؛ وی در یک چهارم نهایی مقابل «اسوتلانا اوسی پووا» از کشور ازبکستان و دارنده نشان طلای جهان در سال 2022 رو به رو شد و در یک دیدار نزدیک 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.
هدایت تیم ملی تکواندو بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی است؛ مهروز ساعی به عنوان مربی وی را یاری می کند. در گروه آقایان نیز بیژن مقانلو سرمربی و مجید افلاکی مربی تیم هستند.
بر همین اساس پرونده تیم ملی تکواندو در این مسابقات با 3 مدال نقره و 5 برنز بسته شد. آرین سلیمی، مهدی حاجی موسایی و علیرضا حسین پور 3 مدال نقره،  متین رضایی، مهران برخورداری، ملیکا میرحسینی، مبینا نعمت زاده و مرجان سلحشوری (پومسه) 5 نشان  برنز را از آن خود کردند.

تهران سربلند/ سردبیر: فرشید شیرکوند/ کاراته رزمی جودو تکواندو بوکس کونگ فو ووشو پرورش اندام

دیدگاهتان را بنویسید