مطالب و ویدیوها صرفا نظرات مصاحبه شوندگان می باشد و تهران سربلند مسئولیتی برعهده ندارد.

المپیک پاریس؛ ندا شهسواری/افتخاری برای دختران و بانوان ورزش ایران

صفحه اصلی > اجتماعی و بوکس و ویژه اموزش : المپیک پاریس؛ ندا شهسواری/افتخاری برای دختران و بانوان ورزش ایران
المپیک پاریس؛ ندا شهسواری/افتخاری برای دختران و بانوان ورزش ایران

المپیک پاریس؛ ندا شهسواری/افتخاری برای دختران و بانوان ورزش ایران

یک بانوی ورزشکار ایرانی پرچم دار کاروان ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس فرانسه شد.

تهران سربلند _ یک بانوی ورزشکار ایرانی پرچم دار کاروان ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس فرانسه شد.
ندا شهسواری در فینال رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک که در منطقه آسیای میانه به انجام رسید به مصاف نماینده کشور قزاقستان رفت و در خاتمه  شهسواری با شکست این حریف سرسخت موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.
ندا شهسواری قهرمان پینگ پنگ باز ایرانی؛
ندا شهسواری در ۳۰ شهریور ۱۳۶۵ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی است و از سال ۱۳۸۰ در تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران عضویت داشته‌است. او نفر اول تنیس روی میز بانوان ایران می باشد.

ندا در یک خانواده پرجمعیت کرمانشاهی بدنیا آمد، یک خواهر بزرگتر از خود و دو خواهر و یک برادر کوچکتر دارد و همگی در ورزش پینگ پنگ شناخته شده و فعال هستند.همسر برادرش نیز از بازیکنان پینگ پنگ می باشد.

علاقه این بانوی علاقمند ورزش شهسواری به پینگ پنگ از ۷ سالگی شروع شد.از پنجم ابتدایی با حضور در کلاس های این رشته در کانون پرورشی فکری جدی تر این ورزش را دنبال کرد و همان سال در مسابقات کشوری مقام سوم انفرادی را بدست آوردند.
ورود به تیم ملی
ندا از سال ۱۳۸۰ وقتی ۱۵ ساله بود عضو تیم ملی تنیس روی میز بانوان شد، او با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه در ازبکستان سهمیه بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرد.
او اولین بانوی ایرانی حاضر در المپیک بود و در المپیک ریو ۲۰۱۶ هم حاضر بود.

او می گوید رشته پر هزینه ای است و به لحاظ سخت افزاری هر ماه مبلغ زیادی هزینه راکت، توپ و چسب می شود و به علت وارداتی بودن از ژاپن تهیه آن سخت است.

اگر تنیس باز نمی شد علاقه داشت تنیس خاکی کار می کرد؟؟! و والیبال رو هم دوست دارد اما هیچ علاقه ای به فوتبال ندارد.

خوش خوراک هست و هر غذایی را می خورد، اگر بداند کشوری که قصد اعزام به آن را دارد غذاهایش خوب نباشد یک بسته غذائی ایرانی را با خود همراه خواهد کرد گرسنه نماند.

افتخارات ندا شهسواری
وی با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه در ازبکستان، سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی 2012 را کسب کرد. او با حضورش در المپیک لندن، اولین زن اهل ایران است که در رشته تنیس روی میز در المپیک حضور پیدا کرده‌است.اما در این بازی‌ها با شکست در بازی اول برابر حریفی از نیجریه حذف گردید.
شهسواری با قهرمانی دوباره در مسابقات آسیای میانه در تاریخ 26 فروردین 1395، سهمیۀ بازی‌های المپیک تابستانی 2016 را به دست آورد.در این مسابقات نیز بازی اول خود را به حریفی از بلاروس واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.
اما او به تمرینات پر فشار و سخت او ادامه داد تا در فینال رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه که بین ندا شهسواری و نماینده قزاقستان برگزار شد که در خاتمه شهسواری موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.
او نیز پرچم دار کاروان ورزش ایران در رقابتهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس فرانسه می باشد.

 

انتهای پیام/

خبر نگار: مسعود مصطفوی

تهران سربلند/ سردبیر: فرشید شیرکوند/ کاراته رزمی جودو تکواندو بوکس کونگ فو ووشو پرورش اندام

دیدگاهتان را بنویسید