مطالب و ویدیوها صرفا نظرات مصاحبه شوندگان می باشد و تهران سربلند مسئولیتی برعهده ندارد.

مصوبات مهم کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو/از اضافه شدن رده کودکان تا بررسی سریع “ویدیوچک”

صفحه اصلی > ووشو : مصوبات مهم کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو/از اضافه شدن رده کودکان تا بررسی سریع “ویدیوچک”
مصوبات مهم کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو/از اضافه شدن رده کودکان تا بررسی سریع "ویدیوچک"

مصوبات مهم کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو/از اضافه شدن رده کودکان تا بررسی سریع “ویدیوچک”

کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو موارد زیادی را در دو بخش ساندا و تالو مصوب کرد.

تهران سربلند _ در حاشیه برگزاری دوره مربیگری بین‌المللی ووشو که در چین برگزار می‎شود؛ اجلاس کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو با حضور محمدرضا پورغلامی‌نژاد و سایر اعضای این کمیته به همراه ۳ عضو کمیته داوران، ۳ متخصص تالو و ۳ متخصص ساندا در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار و در این نشست اصلاحاتی در هر دو بخش ووشو صورت پذیرفت.

برگزاری مسابقات ساندا در بخش کودکان با اوزان خاص مورد تایید قرار گرفت و از سال آینده میلادی پیکارهای ساندا در ۴ رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد.

تعداد دسته‌های وزنی در بخش نوجوانان و جوانان افزایش یافت. همچنین دسته وزنی ۱۰۰+ کیلوگرم در بخش بزرگسالان نیز برای مردان اضافه شد. بدین ترتیب مسابقات مردان در رده سنی بزرگسالان در ۱۲ دسته وزنی برگزار خواهد شد.

تجهیزات ایمنی بیشتری از جمله ساق و روی پا برای کودکان، نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شد. همچنین قوانین سخت گیرانه‌ای نسبت به ورزشکاران، مربیانی و تیمی که در روند نظم مسابقات اخلال ایجاد نماید، وضع شد. از جمله این موارد می‌توان توهین یا فریاد زدن نسبت به داوران اشاره کرد.

مقرر شد روند بررسی اعتراض به تصمیم داور وسط، ساده‌تر و با سرعت بیشتری انجام پذیر و بررسی “ویدیوچک” با سرعت بیشتری توسط هیات ژوری بازبینی شود. چنانچه اعتراض وارد محسوب شود، تیمی که اعتراض کرده است همچنان حق ۲ اعتراض دیگر را نیز خواهد داشت و امتیاز اصلاح می‌شود. چنانچه اعتراض وارد نباشد یک فرصت اعتراض از بین خواهد رفت و جریمه نقدی ۲۰۰ د لاری در پایان پیکار از تیم مذکور اخذ می‎شود.

در خصوص در آمدن دستکش در حین درگیری دو ورزشکار که منجر به پرتاب حریف به بیرون و یا زمین خوردن روی سکو شود، قانون مورد نظر به صورت شفاف در کتاب جدید ذکر خواهد شد.

در خصوص اتکا بر زمین برای اجرای فن، فقط دو فن “دروکن جلو” و “دروکن پشت” مورد تایید خواهد بود.

داوران کنار فقط امتیازات ضربات مشت و ضربات پا را خواهند داد و سایر امتیازات توسط داور وسط اعلام می‌شود که توسط گروه سرداوری ثبت و اعمال خواهد شد.

در بخش تالو نیز اصلاحات زیادی صورت گرفت که تمامی موارد به زودی و از طریق فدراسیون جهانی ووشو به صورت رسمی اعلام و در مسابقات سال آینده میلادی (۲۰۲۵) اعمال خواهد شد. تمامی مسابقات سال جاری با قوانین موجود پیگیری می‎شود.

انتهای پیام/

تهران سربلند/ سردبیر: فرشید شیرکوند/ کاراته رزمی جودو تکواندو بوکس کونگ فو ووشو پرورش اندام

دیدگاهتان را بنویسید